گزارش کارآموزی امور مالی و حسابداری در بانک تجارت

گزارش کارآموزی امور مالی و حسابداری در بانک تجارت در ۱۱۷ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

  نحوه محاسبه حقوق     

از طریق نرم افزار حضور و غیاب تمامی ترددهای مربوط به هر یک پرسنل از کارت خوان جمع آوری شده و در دیتابیس نرم افزار قرار می گیرد و برای هریک از پرسنل بصورت مجزا کارتکس تردد در نظر گرفته می شود. (بصورت ماهیانه) جهت تهیه گزارشات مربوط به مالی بطور مثال گزارش کارکرد پرسنل که شامل تعداد روز کارکرد، اضافه کار مجاز، مرخصی، ماموریت ها و غیره می باشد. بعد از تهیه گزارش از سوی کارگزینی پس از امضای مدیران مربوطه به واحد مالی جهت محاسبه و پرداخت ارسال می شود. درصورتی که سیستم یکپارچه نباشد پس از ورود کارکرد به واحد مالی مجدداً تعداد روز کارکردو ساعت اضافه کاری و ماموریت و سایر عوامل حقوقی در سیستم حقوقی بصورت دستی ثبت می گردد و سپس سیستم بصورت اتوماتیک با توجه به اطلاعات یا داده هایی از قبل تعیین شده حقوق و دستمزد کلیه پرسنل را محاسبه می نماید که بصورت فیش حقوقی به اطلاع پرسنل میرسد. فیش حقوقی شامل مزایا، کسورات و خالص پرداختی می باشد.

حقوق و مزایای پرسنل به شرح زیر می باشد:

حقوق پایه، حق سرپرستی، حق جذب، فوق العاده منطقه و … که هریک از اینها با توجه به پایه حقوقی هر شخص محاسبه می گردد.

حق اولاد: بر اساس ۱۰% حد اقل حقوق و تا سقف ۲ فرزند پرداخت می گردد.

مسکن و خواربار: معمولاً عدد ثابتی است اعلام شده توسط اداره کار که با توجه به تعداد روز کارکرد نیز تغییر می کند.

اضافه کاری: اضافه کاری معمولاً مجموع حقوق و مزایا بدون در نظر گرفتن حق مسکن و خواربار و اولاد تقسیم بر عدد ثابت ۱۹۲ ضربدر ۴/۱ ضربدر ساعت اضافه کاری. مبنای ۱۹۲ به این خاطر است که ۲۴ روز باید کار کنیم چون هر شخص ۲ روز در ماه off است و ۴ تا هم جمعه دارد. ۲۴×8=192

حق شیفت ۸ ساعته و ۱۲ ساعته

حق شبکاری

کسورات: شامل بیمه سهم کارمند که ۷% جمع کل حقوق و مزایا می باشد منهای آیتمهایی که شامل نمی شود مثل حق اولاد، ماموریت، بن، که سقف روزانه در سال ۸۷ به مبلغ ۳۵٫۸۶۸ ریال می باشد.

مالیات : جمع کل حقوق و مزایا منهای ماموریت که در جدول مالیاتی محاسبه می شود که شامل منطقه محروم و غیر محروم است که در منطقه محروم ۵۰% مالیات بخشوده می شود که این مربوط به جدول کارگری است. ماموریت هم مالیات ندارد.

صندوق پس انداز سهم کارمند:

که معمولاً ۳% جمع حقوق و مزایاست می باشد که این بخاطر ماده ۱۴۷ دارایی است که می شود در سال ۳% حقوق و مزایای پرسنل بعنوان هزینه نگهداری می شود و اگر بیشتر شود دارایی می تواند دفاتر را رد کند، که پس از محاسبه و پرداخت سند آن به شرح ذیل در دفاتر ثبت می گردد:

حقوق پایه

اضافه کاری

حق جذب

حق منطقه ای

حق اولاد

حق سرپرستی

حق مسکن

حق خواربار

۲۳% بیمه سهم کارفرما

صندوق پس انداز

۳% سهم کارفرما    2.000.000

۱٫۹۲۵٫۴۶۷

۵۰۰٫۰۰۰

۵۰۰٫۰۰۰

۲۱۹٫۶۰۰

۲۰۰٫۰۰۰

۱۰۰٫۰۰۰

۸۰۰

۱٫۲۰۲٫۰۴۲

۱۰۵٫۶۱۲        

        جاری کارکنان

مالیات پرداختنی(۵%)

بیمه پرداختنی(۳۰%)

صندوق پس انداز (۶%)

خالص حقوق و دستمزد پرداختنی    1.500.000

۱۵۸٫۷۹۳

۱٫۵۶۷٫۸۸۱

۲۱۱٫۲۲۴

X

 

صدور پیش فاکتور و پرداخت آنلاین و دانلود

توضیحات بیشتر و دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *